Kết quả 1 đến 6 của 6
    Moderator
    Thanks
    35

Mặc định Gỡ phần mềm bị lỗi ?

Chào mọi người lúc trước mình cài phần mềm arduino ide từ Microsoft store và đã xóa nhưng vẫn còn trên thanh start của máy tính, mình thử dùng control panel, cclean, your uníntaller nhưng không xuất hiện arduino ide. Bây giờ mình muốn cài lại nhưng không được, mong mn chỉ cách gỡ giúp mình. Xin cảm ơn

2. The Following User Says Thank You to anthanh123 For This Useful Post:

alienware (11-27-2019)

Member
    Thanks
    30

Trích dẫn Gửi bởi anthanh123 Xem bài viết
    Chào mọi người lúc trước mình cài phần mềm arduino ide từ Microsoft store và đã xóa nhưng vẫn còn trên thanh start của máy tính, mình thử dùng control panel, cclean, your uníntaller nhưng không xuất hiện arduino ide. Bây giờ mình muốn cài lại nhưng không được, mong mn chỉ cách gỡ giúp mình. Xin cảm ơn
    bạn đã xoá hết file trong ổ chưa tìm xem còn file nào chưa xoá thì xoá hết đi rồi dùng cclean vào tab regedit chạy dọn sạch đi xong khởi động lại máy và cài lại thử xem

Administrator
    Thanks
    4

Bạn làm theo video hướng dẫn này nhé. Chúc bạn thành công

Junior Member
    Thanks
    0

Hey, you should try out the different version of it, then will be helpful for you. For more information download disney plus apk for more details. It will be provide you complete guide and support.

Junior Member
    Thanks
    0

When you directly delete the installed software from its location, it leaves behind their shortcuts files at various locations like taskbar, start menu, etc. You should uninstall a software from the control panel. It removes all the files related to that software including all shortcuts.
    But if you first delete the software and then try to uninstall to control panel, then it will not as the uninstall.exe file is already deleted and control panel can't execute it. Therefore, don't delete the software if you want to remove them. always uninstall a software from the control panel. I, too, faced such problems with the Arduino and Master Royale Infinity and Nulls Brawl.

Junior Member
    Thanks
    0

The money that you will earn by selling the crops can be utilized in the development of the town. Township is a realistic game that includes restaurants, cinemas, and many other things that can be part of any town.

Trả lời với tài khoản Facebook